Grant "Na 100 Niepodległa"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 lutego 2018

Z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego ogłosiła konkurs grantowy na projekty patriotyczne dedykowane dla dzieci i młodzieży  od 7 do 18 lat. Konkurs ma zachęcać do poszerzania wiedzy o historii Polski i budować poczucie tożsamości narodowej wśród młodych osób. Wnioski można składać do 31 marca 2018 r.

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego realizuje projekt „Na 100 Niepodległa”.

Projekt „Na 100 Niepodległa” zakłada dofinansowanie projektów edukacyjnych w postaci zajęć, warsztatów o tematyce historycznej bądź imprez o charakterze patriotycznym, których odbiorcami będą dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat .

 

O przyznanie Grantu mogą otrzymać:

  • Organizacje pozarządowe;
  • Ośrodki kultury, sportu i rekreacji;
  • Biblioteki publiczne;
  • Jednostki samorządu terytorialnego samodzielnie bądź we współpracy z podmiotami podległymi.

 

55 projektów otrzyma dofinansowanie do 10 tysięcy złotych na zajęcia poświęcone historii Polski.

5 najlepszych pomysłów na wydarzenia patriotyczne nagrodzimy kwotą do 120 tysięcy złotych.

Celem konkursu jest budowanie tożsamości narodowej u młodych osób. Chcemy, aby dbali oni o miejsca pamięci, zgłębiali historię Polski, poznawali polską tradycję i pamiętali o wydarzeniach historycznych. Liczymy, że dzięki współpracy z rodzicami i seniorami będą pielęgnowali więzi międzypokoleniowe.

 

Zgłoszenia można składać do 31 marca 2018 r. poprzez formularz zgłoszeniowy https://dotacje.fundacjabgk.pl/login.

 

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się pod linkiem https://www.fundacja.bgk.pl/programy/quot-na-100-niepodlegla-quot.”